SERIÁL

Každá váha něco dává. Dokuseriál o změně myšlení člověka, který se snaží zhubnout

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Dokuseriál Každá váha něco dává
0:00
/
0:00

Úpravy jídelníčku, tělesné cvičení i změny v myšlení a psychickém nastavení. To čeká člověka, který se snaží změnit svou váhu, fyzickou kondici i životní styl.

1. díl: Předsevzetí

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral

Ivan Studený hledá inspiraci a společnost někoho, kdo by snahám o hubnutí přispěl radou a zkušeností. Docela nedávno se do hubnutí obul 120kg Petr, který je celebritou ve světě počítačových her. Pro radu si autor s mikrofonem dojde i do kanceláře generálního ředitele Českého rozhlasu.

2. díl: Marná snaha

Příběh Kateřiny, která opakuje neúspěšné pokusy o hubnutí už několik let, popíchne autora dokuseriálu Ivana Studeného k návštěvě posilovny s cosplayerem Romanem, který potřebuje shodit 20 kg. Podaří se Ivanovi nastartovat trend váhového úbytku, nebo bude lepší vyhledat odbornou pomoc?

3. díl: Anorexie

Michaela Jendruchová

Ve chvíli, kdy dokumentarista Ivan Studený začal sám na sobě pociťovat, jak myšlenky na hubnutí dokáží člověka zcela zajmout a okrást jej o pocit životní pohody, zkontaktoval spisovatelku Michalu Jendruchovou. Ta totiž právě o tom, jak se vymanit ze spárů chorobného hubnutí, napsala knihu inspirovanou vlastním příběhem.

4. díl: Běh na dlouhou trať

Ivan Studený zjistil, že má-li být snaha o hubnutí úspěšná, je dobré se začít hýbat. Lepší než nárazové diety jsou trvalé změny nejen jídelníčku, ale celé životosprávy. Poslední díl dubnového dokuseriálu nabízí příběhy lidi, kteří našli způsob, jak natrvalo zařadit ke svým návykům pohyb.

Dokuseriál vypráví skutečné příběhy na pokračování a jejich prostřednictvím zkoumá vybrané společenské fenomény. Každý měsíc se věnuje jednomu tématu. Poslouchejte pravidelně každou neděli v 18:30 na stanici Český rozhlas Dvojka.

Spustit audio

Odebírat podcast

Související