SERIÁL

Každá váha něco dává. Dokuseriál o změně myšlení člověka, který se snaží zhubnout

Dokuseriál Každá váha něco dává
0:00
/
0:00

Úpravy jídelníčku, tělesné cvičení i změny v myšlení a psychickém nastavení. To čeká člověka, který se snaží změnit svou váhu, fyzickou kondici i životní styl.

1. díl: Předsevzetí

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral

Ivan Studený hledá inspiraci a společnost někoho, kdo by snahám o hubnutí přispěl radou a zkušeností. Docela nedávno se do hubnutí obul 120kg Petr, který je celebritou ve světě počítačových her. Pro radu si autor s mikrofonem dojde i do kanceláře generálního ředitele Českého rozhlasu.

2. díl: Marná snaha

Příběh Kateřiny, která opakuje neúspěšné pokusy o hubnutí už několik let, popíchne autora dokuseriálu Ivana Studeného k návštěvě posilovny s cosplayerem Romanem, který potřebuje shodit 20 kg. Podaří se Ivanovi nastartovat trend váhového úbytku, nebo bude lepší vyhledat odbornou pomoc?

3. díl: Anorexie

Michaela Jendruchová

Ve chvíli, kdy dokumentarista Ivan Studený začal sám na sobě pociťovat, jak myšlenky na hubnutí dokáží člověka zcela zajmout a okrást jej o pocit životní pohody, zkontaktoval spisovatelku Michalu Jendruchovou. Ta totiž právě o tom, jak se vymanit ze spárů chorobného hubnutí, napsala knihu inspirovanou vlastním příběhem.

Dokuseriál vypráví skutečné příběhy na pokračování a jejich prostřednictvím zkoumá vybrané společenské fenomény. Každý měsíc se věnuje jednomu tématu. Poslouchejte pravidelně každou neděli v 18:30 na stanici Český rozhlas Dvojka.

Spustit audio
autoři: Ivan Studený, Daniel Kupšovský

Související