Kauza expremiéra Nečase: Kdo se v tom má vyznat?

12. únor 2014

Ivan Kraus zareagoval na čerstvou aktualitu, obvinění expremiéra Petra Nečase. „Co mě napadá, je to, že mě nenapadá, jak to vlastně je. Já s tím mám trošku problém.“

„Asi bychom potřebovali, a to je zbožné přání, abychom viděli do věcí v průběhu funkce těch lidí,“ uvedl Ivan Kraus. Má dojem, že se v průběhu minulých let nakupilo příliš mnoho věcí, které není snadné rozplést. Média nemohou vědět, kde je pravda. Jak se v tom mají vyznat občané? Ivana Krause zaujalo i švýcarské referendum o stanovení horní hranice počtu cizinců, kteří mohou dostat povolení k trvalému pobytu. Výsledek referenda se má realizovat až za tři roky. Právě tento údaj je podle spisovatele Krause pozoruhodný. U nás podle jeho pocitů strašně spěcháme. Jako příklad uvedl výměnu řidičských průkazů. V jistých věcech jsme trochu hr.


Mladé Dány přežijeme

V Česku jsou mladí Dánové. Ivana Krause fascinuje, že podle tamních sociologů, když by se mladý Dán občas nenapil, těžko by se zařadil do společnosti. Ve své zemi mají právo pít alkohol v určité míře od 16 let. Přijde mu podivné, že přijede pár tisíc mladých lidí a my jsme ve zbrani. „Myslím, že to přežijeme,“ dodal Ivan Kraus. Vyjádřil se i k návštěvě uzbeckého prezidenta Karimova, prezidenta Ukrajiny Janukoviče a olympijským hrám v Soči. Zaujala ho i mentalita francouzských politiků.

Záznam rozhovoru si můžete poslechnout v našem iRadiu.

autor: Ivan Kraus
Spustit audio