Karel Jaromír Erben: Kmotřička Smrt

19. duben 2019

Účinkují Martin Růžek, Libuše Havelková, mladý Viktor Preiss a další. Natočeno v roce 1975. Poslouchejte do pátku 26. dubna 2019.

Jak sehnat poctivého a solidního kmotříčka či kmotřičku pro svého syna, když nemáte v kapse ani korunu? Takovou otázku si klade Václav, obyčejný chudý muž,který se vydal do světa se svým malým synkem, aby jej nechal zapsat do matriky. A koho po cestě nepotkal! Bytost ze všech nejspravedlivější – Smrt! Kdo jiný všem na světě měří stejným loktem? A kdo jiný ví, kdy přišel čas odejít?

Osoby a obsazení: kmotřička Smrt (Jiřina Petrovická), táta (Martin Růžek), máma (Libuše Havelková), Vašek, jejich syn (Viktor Preiss), kantorovic Anička (Jana Preissová), sedlák (Josef Větrovec), selka (Světla Amortová), čeledín Jakub (Václav Kaňkovský), rychtář (Čestmír Řanda), malý Vašek (Tomáš Petráň), malá Anička (Renata Betzerová).

Autor: Karel Jaromír Erben
Pro rozhlas napsal: František Pavlíček
Hudba: Oldřich Flosman
Řídí: Jiří Váchal
Dramaturgie: Eva Košlerová
Režie: Jan Berger
Natočeno v roce 1975.

Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly může najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

Spustit audio

Související