Kamenný otazník - 31. července

Celý svět obdivuje bretaňskou obec Carnac, kde je možné najít více než tři tisíce neolitických menhirů, které se tu všude v okolí nacházejí. Carnac, podobně jako například britský Stonehenge, vzrušuje především archeology, geology a nejrůznější vědce...

Ti všichni se ptají: Kdo tyto kameny vztyčoval? A proč z nich tvořil pravidelné řady? Proč tyto kameny tvořily kdysi velké komplexní celky? Málokdo ví, že podobná záhada existuje i v naší zemí. Jedná se o Kounovské kamenné řady. Reportáž pracuje s třemi hypotézami, které by měly objasnit podstatu této pozoruhodné a stále záhadné stavby.
Vysíláme v prázdninové repríze od 10:30 hodiny na Dvojce ČRo. Pořad Stopy, fakta, tajemství... připravuje Stanislav Motl.

Zvukové záznamy pořadu Stopy, fakta, tajemství ..., zveřejňované po dobu 5 týdnů, naleznete po dobu prázdnin v iradiu Českého rozhlasu 6.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser