Jules Verne: Tajemství Viléma Storitze

03405562.jpeg
03405562.jpeg

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Mysteriózní příběh o chystané velkolepé svatbě, ale i o pomstě a elixíru neviditelnosti. Poslouchejte do neděle 16. září 2018.

Místností poletují předměty. Klapky piana se samy od sebe pohybují, jako by naně hrály neviditelné ruce, zvony kostela se samovolně rozezní. A to vše ve městě přímo prosáklém strachem a hrůzou z nadpřirozených jevů. Elixír neviditelnosti! Zhmotněný sen středověkých alchymistů i blouznivých vědců usilujících o jeho vytvoření po celá staletí.

Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

Jules Verne: Ze Země na Měsíc

Leoš Noha, Zdeněk Velen, Miroslav Hanuš a Jiří Vyorálek v akci při živě vysílané rozhlasové hře Ze Země na Měsíc podle románu Julese Verna

Český rozhlas Dvojka je první rádio, které živě vysílalo z vesmíru. Podívejte se na videozáznam anebo si poslechněte její odražený signál z Měsíce.

Jules Verne nechal ve svémrománu alchymistu Otto Storitze takový lektvar skutečně vytvořit. Ale dostal se vynález do dobrých rukou? Slouží ke konání dobra, nebo páchání zla? Existuje způsob, jak jeho působení zamezit a neviditelného zase zviditelnit? Příběh románu z roku 1910 se odehrává v dobách Rakouska-Uherska v malém maďarském městečku Ragz, kde se věci i události dávají jakoby samy od sebe do pohybu.

Hrají: Ivan Trojan, Michal Zelenka, Jan Hartl, Kamil Halbich, Lucie Pernetová, Otakar Brousek st., Milan Bahul, Miloš Hlavica, Josef Somr, Radek Seidl, Eva Přibylová, Matouš Veselský, Denisa Pfauserová, Vítězslav Březka, Jaroslav Beneš, Tomáš Pergl, Tereza Klomínková

Rozhlasová úprava a režie: Dimitrij Dudík
Dramaturgie: Václava Ledvinková
Překlad: Alžběta Bendová
Hudba: Kryštof Marek
Zvuk: Radek Veselý
Zvuková spolupráce: Kryštof Pergl

Natočeno v roce 2013.

Spustit audio

Související