Jules Verne: Na kometě

5. srpen 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy NASA retro plakát Jupiter

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Vědeckofantastický román vypráví o osudech několika statečných vesmírných trosečníků. Poslouchejte do neděle 12. srpna 2018.

Jules Verne napsal svůj román v roce 1877. Roku 1970 natočil podle této knihy film režisér Karel Zeman a v roce 2011 vznikl rozhlasový muzikálově laděný příběh z dílny hudebního skladatele Kryštofa Marka a zkušeného textaře Bogdana Trojaka.

Příběh o putování skupiny lidí na kometě Gallii, která po srážce se Zemí s sebou strhla část zemského povrchu i s hrstkou obyvatel. Díky malému prostoru a velmi různorodé mezinárodní společnosti, která pluje vesmírným časoprostorem, vznikne řada humorných situací, a co se neřekne slovem, řekne se písničkou.

Obyvatelé komety si zprvu neuvědomují, co se přihodilo, a kolizi považují za zemětřesení. Pak však postřehnou změny v zemské přitažlivosti, skutečnost, že se střídání dnů a nocí zkrátilo na šest hodin, že se vyměnil východ se západema povšimnou si i dalších podivných úkazů. Trosečník z ostrova Formentera, kterému naši hrdinové zachrání život, však záhy veškeré záhadné úkazy vyjasní.

Účinkují: Viktor Preiss,Michal Pavlata, Ota Jirák, Arnošt Goldflam, Josef Somr, Martin Písařík, Lucie Černíková, Petr Čtvrtníček, Josef Polášek, Jan Rosák.
Rozhlasová úprava:
Dimitrij Dudík
Přeložil: Václav Netušil
Texty písní: Bogdan Trojak
Hudba: Kryštof Marek
Zvukový design: Tomáš Pergl
Mistr zvuku: Radek Veselý
Režie: Dimitrij Dudík
Natočeno v roce 2011.

Spustit audio