Jules Verne: Honba za meteorem

Meteor
Meteor

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Vědeckofantastický román pro rozhlas zdramatizoval Ondřej Neff a zrežíroval Jiří Horčička. Poslouchejte do soboty 1. září 2018.

Amatérský hvězdář Dean Forsyth z města Whatsonu objevil kosmické těleso, které zprvu považoval za meteor. Stejný objev ve stejném čase učinil další amatérský hvězdář z Whatsonu Sydney Hudelson. Oba uznávaní učenci a ve městě vážení občané se rozhádali, čí jméno má meteor nést. Jejich spor ale převážil objev pařížské hvězdárny, že meteor je zlatý.

Nadšený fyzik Zefyrin Xirdal vypočítal dráhu letu meteoru a sestrojil přístroj, který by ho mohl nasměrovat na konkrétní místo dopadu. Daný pozemek kdesi v Grónsku koupil jeho strýc bankéř Robert Lecoeur. Jenže celý plán byl kvůli tajným odposlouchávacím přístrojům prozrazen. Dozvěděli se o něm novináři a od té chvíle začala skutečná honba za meteorem. Jak skončí tahle štvanice, která rozpoutala lidské peklo?

Na stránce Hry a četba najdete mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

Účinkují: Ladislav Frej, Eduard Cupák, Miroslav Moravec, Jaroslav Kepka, Ilja Prachař, Svatopluk Beneš, Jindřich Narenta, Bohumil Bezouška, Drahomíra Fialková, Jarmila Baxová

Napsal: Ondřej Neff
Překlad: Václav Netušil
Dramaturgie: Ivan Hubač
Hudba: Vladimír Popelka
Zvuk: Karel Nedorost
Režie: Jiří Horčička
Natočeno v roce 1990.