Jubilejní Tobogan s Evou Urbanovou

Eva Urbanová

Jubilejní 20. sezónu Toboganu chceme zahájit slavnostně. Hostem Toboganu v pyžamu bude sopranistka Eva Urbanová! Jakou hudbu poslouchá, když nepracuje? S kým si ráda povídá před vystoupením? Která zvířata jí dělají doma společnost? A jaký je např. její vztah ke Karlu Gottovi, se kterým pojede v září na turné? Nejen na podobné otázky se dozvíte odpovědi 4. září po 11:05.

Natáčeli jsme v srpnu ve zkušebně Národního divadla. Tedy v její domovské scéně, kde je v angažmá v opeře už od roku 1990.
Na otázky moderátora Aleše Cibulky odpovídala klidně a s úsměvem, krásnou češtinou a bohatou slovní zásobou. Podle data narození zjistil, že se narodila ve znamení Berana a pokud si pořad poslechnete, určitě se přesvědčíte, že za úspěchem Evy Urbanové se skrývá kromě talentu i hodně tvrdé práce a úžasná disciplína, typická pro toto znamení. Zpěvačka si prý občas nechá hádat z karet, ale věštby bere s rezervou. Svůj život si řídí sama.
Její cesta k opeře nebyla přímá. Na konzervatoř ji nepřijali s odůvodněním, že její hlas je prý až příliš "velký". Zpívala v kostelech i v rockových kapelách a při tom několik let pracovala "u dráhy" jako dispečerka. Ale pak potkala profesorku Ludmilu Kotnauerovou, která ji naučila s hlasem pracovat a jak sama říká: "Naučila mě doopravdy zpívat."
Eva Urbanová vystupuje na předních scénách po celém světě: v Connecticut Garden Opera and Orchestra, v milánské La Scale, newyorské Metropolitní opeře, v londýnské Royal Albert Hall, v Carnegie Hall v New Yorku i jinde.
Chcete-li lépe poznat ji a její zajímavé povolání, nezapomeňte na sobotní Tobogan v sobotu 4. září.

Eva Urbanová