Jů a Hele. Dobromyslní chlupáči slaví narozeniny

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Karlovy Vary, 13.4.2015, Jů a Hele - výstava Stanislav Holý - Krajinou pana Pipa ke Studiu Kamarád
0:00
/
0:00

Taky se vám při vzpomínce na Jů a Hele vybaví hlas Jiřího Lábuse a Oty Jiráka, a známý pozdrav „Kamarádi, máme vás rádi?“ I když už dávno nejste děti? Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Úplně stejně se Jů a Hele vybaví i dnešním dětem. Jak je možné, že tahle dvojice zůstává neuvěřitelných 41 let stále stejná a pořád děti baví?

Jiří Lábus a Ota Jirák s postavičkami Jů a Hele

Víte, jak se Studio kamarád natáčí a s čím měli tvůrci za socialismu problém? To a mnoho dalšího se dozvíte, když se s námi vrátíte do dětství prostřednictvím Příběhů z kalendáře.

Další díl se bude věnovat 'dřevěným prkýnkám' na bílých svazích.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

autoři: Jan Kovařík , Tereza Stýblová , Denisa Hrnčířová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová