Jsou turistické značky naším národním pokladem? Odpovídá Jiří Homolka, předseda Klubu českých turistů
Je turistika víc než sport? Jakou roli sehrál v historii Klubu českých turistů Vojta Náprstek? Souvisí turistika s vlastenectvím? Jsou turistické značky naším národním pokladem? Obstojí tradiční turistické značení v konkurenci mobilních aplikací? Kudy povede Stezka Českem a je to trasa opravdu pro každého? Je průchodnost krajiny veřejný zájem? Čím je pro Jiřího Homolku pobyt v přírodě a kudy se rád toulá?
Související
-
Kilometr za hodinu
O lidech, kteří vedou naše kroky krajinou Po Krušnohorské magistrále se vydáme s dobrovolným značkařem René Cekem obnovovat červenou turistickou značku. Během někol...
-
Snažím se vytáhnout děti od obrazovek, říká autorka dobrodružných stezek Lucie Nachtigallová
„Miluji si s dětmi hrát, miluji pohádky, miluji příběhy. Vždycky jsem taková byla,“ říká v Blízkých setkáních Lucie Nachtigallová.
-
Proč se rozhodl založit v Česku síť vlastních stezek? Odpovídá Jan Hocek, cestovatel a publicista
S jakými pocity se po revoluci vydal do světa? Proč se rozhodl založit v Česku síť vlastních stezek? A je pro něj lepší cestovat sám nebo s rodinou?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.