Jsem v názvu kapely a dokonce mám i své pohoří. To se mám, co? Další Ranní špek je tady!
Každý den od pondělí do pátku vám v Ranní Dvojce představíme jeden Ranní špek. Hravou hádanku pro dobré vstávání. Připravují Dalibor Gondík, Regina Květoňová, Jakub Kaloč a Eliška Švepešová.
Někdy jsou indicie k Rannímu špeku stručné, někdy naopak květnaté. To je případ i dnešní hádanky, jejímž autorem je posluchač Jan Košík, který poslal velmi promyšlené indicie:
Jsem všude. Jsem ve vodě, ve vzduchu, v mědi, germaniu, křemíku i jiných materiálech. Jsem v písku, jsem dokonce i v lidském těle. Provázím svět od jeho vzniku a nikdy nezaniknu. Někdy vadím, ale to málo. Často je ve mně skryta i poezie, ale ne pro každého. Moje podstata souvisí s mnoha obory fyziky. Často mám původ i nefyzikální.
Můj projev je důležitý. Někdy žádoucí a někdy nežádoucí.
Projevuji se v alkoholických i nealkoholických nápojích. Jsem i součástí názvů těchto nápojů.
Někdy pomáhám při usínání.
V reklamách na digitální rádio se mě chtějí zbavit.
Někdy jsem slyšet na úvod, to jsem vítán. Pak zaniknu, a to je taky dobře.
Někdy mám nefyzikální podstatu.
A dokonce mám i svoje pohoří.
Moje spektrum je velmi široké.
Jsem i v názvu kapely.
Ranní špek si můžete poslechnout každý všední den po šesté hodině ráno v Ranní Dvojce. Archiv špeků najdete na webu Dvojky nebo v aplikaci mujRozhlas.
Související
-
Občas něco rozbiju, rváč ale nejsem. Oslavte výročí Ranní Dvojky rozcvičkou vašich mozkových závitů
Každý den od pondělí do pátku pro vás na Dvojce připravujeme Ranní špek. Hravou hádanku pro dobré vstávání.
-
Ani dnes nepřijdete o pravidelný ranní hlavolam. Kdo je užitečný, ale občas skončí v poli? Hádejte
Každý den od pondělí do pátku pro vás na Dvojce připravujeme Ranní špek. Hravou hádanku pro dobré vstávání.
-
Nikdo mě nechápe. Myslím, že ani vy ne. Nebo se pletu? Tak schválně, kdo jsem?
Každý den od pondělí do pátku pro vás na Dvojce připravujeme Ranní špek. Hravou hádanku pro dobré vstávání.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.
moderátor Jan Pokorný


Tata a jeho syn
Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.