Jsem mezi mladými a mám mladé srdce, prozrazuje svůj recept Ladislav Vízek

21. únor 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pavlína Šmicerová, Ladislav Vízek a moderátor Jan Čenský

Když vnoučata koukají na video, tak říkají, to byl děda fešák, hubený a rychlý, směje se bývalý fotbalista Ladislav Vízek, se kterým přišla do studia dcera Pavlína Šmicerová.  

„Jsem z malé vesničky u Chlumce nad Cidlinou. Tam byl v létě fotbal a v zimě hokej. Na brusle jsem neměl, tak jsem hrál fotbal,“ vzpomíná Ladislav Vízek, který je držitelem zlaté olympijské medaile z roku 1980 a bronzové medaile z ME 1980.

Nechal jsem Šmicera vyhrát

Sport baví i jeho dceru Pavlínu Šmicrovou. Jejím mužem je fotbalista Vladimír Šmicer, který hrál za Liverpool. „Fotbal je můj život, já jsem v něm vyrůstala. Na zápasech Liverpoolu jsem si ráda zakřičela, ale nenadávám.“ „Já měl před svatbou jednu podmínku. Říkal jsem Šmicerovi, že mě musí porazit ve slalomu a pak mu dám dceru. V cíli stála Pavlína, on byl za mnou, tak jsem přibrzdil," usmívá se Ladislav Vízek.

V závěrečném kvízu na sebe Ladislav Vízek prozradil, že ho rozčilují rozhodčí a simulování hráčů. Rád hraje karty, dá si pivo a oblíbeným jídlem je celý jídelníček. „Nepřipomínám si kolik mi je, i když mě bolí tělo. Jsem mezi mladými a mám mladé srdce,“ dodává Ladislav Vízek.

Jak daleko od sebe bydlí? Proč chtěl pro Pavlínu za ženicha fotbalistu?

autoři: Jan Čenský , zk
Spustit audio

Související