Josephine Teyová: Skandál v Milfordu (2/2)

Detektivka podle skutečných událostí. Poslouchejte do pondělí 2. ledna 2017.

Není potřeba najít vraha, ale zjistit, kde strávila prázdniny patnáctiletá dívenka s modrýma očima a nevinnou tvářičkou. Stará paní Sharpová s neprovdanou dcerou Marion se do Milfordu přistěhovaly nedávno a mezi starousedlíky nezapadly. Veřejné mínění se tedy snadno obrátí proti nim. Pravdu je třeba zjistit do soudního přelíčení, ve kterém může být v sázce víc než jen ztracená dobrá pověst.


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.


Účinkují: Martin Myšička, Dana Černá, Růžena Merunková, Ivan Řezáč, Lucie Černíková, Oldřich Vlach, Miriam Kantorková, Marek Holý, Jiří Štěpnička, Jan Vondráček a další.
Překlad: Zora Wolfová
Dramatizace: Šárka Kosková
Hudba: Kryštof Marek
Dramaturgie: Renata Venclová
Režie: Dimitrij Dudík
Natočeno v roce 2016

O autorce

Úspěšnou britskou spisovatelku proslavily hlavně detektivní romány v nejlepší anglické tradici. Hlavním hrdinou je zpravidla inspektor Grant, kterého autorka čtenářům poprvé představila v ještě ne ryze detektivním románě Muž ve frontě (The Man in the Queue, 1929). Zřejmě nejslavnější autorčina kniha s inspektorem Grantem je Vrah či oběť (The Daughter of Time, 1951), ve které detektiv z nemocničního lůžka řeší historickou vraždu dvou synovců neslavně proslulého shakespearovského padoucha Richarda III.

V roce 1969 za ni Teyová získala Grand Prix de Littérature Policiere a v roce 1990 byla zařazena na seznam 100 nejlepších detektivních románů všech dob. Skandál z Milfordu (The Franchise Affair, 1948) byl inspirován skutečnou soudní aférou z poloviny osmnáctého století. Román, který se ve Velké Británii těší velké oblibě, byl několikrát zfilmován.

Čtěte také