Johan Fabricius: Tajný deník čínské císařovny

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Císařovna vdova Cch’-si

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Mimořádnou inteligencí, intrikami i krutostí opanovala bývalá císařova konkubína na půlstoletí Čínu. Dramatizovaná četba s Jaroslavou Adamovou, Hanou Maciuchovou nebo Soběslavem Sejkem.

Mimořádně populární román zpracovává skutečný životního příběh císařovny vdovy Cch'-si (1835–1908) tak, „jak jej sama sepsala a jak jej doslovem opatřil její vrchní eunuch Li Lien-jing“.

Cch'-si se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.

Císařovna vdova Cch’-si (kolem roku 1903)

Sugestivní příběh

Johan Fabricius se ale o život této ženy zajímal hlouběji. S lidským pochopením pak vylíčil její osamocenost, touhu po lásce i marnivost, které vysoké postavení propůjčovalo absurdní podobu.

Kupujte na Radioteka.cz

Johan Fabricius: Tajný deník čínské císařovny

Zachytil tak sugestivně příběh ženy, která své skutečné názory mohla uprostřed nepřátel a pochlebníků svěřit jedině papíru. Materiál k poutavému a svým způsobem ojedinělému románu nalezl autor za svých četných pobytů v Číně.

Účinkují: Jaroslava Adamová, Hana Maciuchová, Miroslav Středa, Petr Svoboda a Soběslav Sejk
Překlad: Olga Krijtová
Připravila: Anna Kareninová
Hudební spolupráce: Danuše Stuchlíková
Režie: Michal Pavlík
Natočeno v roce 1993.

Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio