Jitka Čvančarová: Dobře vychovat děti považuju v životě vůbec za zásadní
Kromě hraní zpívá, tančí, moderuje a vychovává dvouletou dceru. Sama vyrostla na rozhlase.
Jitka Čvančarová rozprostřela svá ochranná křídla nad jinými křídly, nemocí motýlích křídel. Nad pacienty s vzácným onemocněním kůže. Na jejich podporu vydává kalendáře a taky uspořádala výstavu velkoformátových fotografií. Je k vidění v budově Českého rozhlasu v Praze do 31. března 2014.
„Chtěla jejím prostřednictvím posunout všeobecnou informovanost a osvětu o tomto vzácném onemocnění, které způsobuje, že kůže je křehká právě jako ta motýlí křídla.“ Spolupracuje také s charitativní organizací Debra. „Když jsem před lety dostala nabídku, abych jim pomáhala, nerozmýšlela jsem se ani na vteřinu.“
Rodičovská výchova
Podle Jitky Čavančarové si chuť pomáhat přinesla z rodiny. „Rodiče nás s bráchou vychovávali k sociálnímu cítění. Netloukli to do nás, ale šli nám osobním příkladem, což je zásadní. Vychovali mě dobře a já žiju s myšlenkou, že sice dělám chyby, ale umím se z nich poučit. Dobře vychovat děti považuju v životě vůbec za zásadní.“
Hřebejk? Režisér č.1
Aby se mohla plně věnovat své dvouleté dceři, pečlivě si vybírá role. „V poslední době jsem neodolala nabídce Jana Hřebejka. Bude to dobrý snímek, ale víc zatím prozradit nemůžu.“ Spolupráci si Jitka Čvančarová pochvaluje. „Pracovala jsem s ním poprvé a byla jsem nadšená z toho, že hercům nechává volnost. Je sečtělý, inteligentní a skvělý.“
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor


Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.