Jiří Hubička: Z divokého východu

Ani učitel tance nepochodil. Mladí si tancovali podle svého

On-line do neděle 5. dubna 2015.

Akční detektivka ze současnosti. Se stopou ironie. Jiskřící dialogy Jiřího Ornesta a Jany Strykové dávají policejnímu vyšetřování neotřelý rozměr. Posuďte sami!

Další případ dvou odlišně pojatých postav detektivů: životem poněkud znaveného a skeptického poručíka Vláčila a mladé, nadšeně kurážné absolventky policejní školy Králíčkové.

Nepovedená párty

Příběh se začíná odvíjet na párty uspořádané po premiéře hodně pokleslého akčního filmu. To, co se na večírku odehraje, se na první pohled zdá jako zpackaný atentát na režiséra pochybných kvalit.

Vše se ovšem vyvine v dramatický příběh, při kterém Vláčilovi a Králíčkové jde často nefalšovaně o život. Dostávají se do situací, ve kterých se objevují nájemní vrazi, podvodníci velkého formátu, vyděrači.

A jak Vláčil se svou horlivou partnerkou postupně rozplétají nitky případu, začnou narážet na stopy, které vedou výš, o hodně výš.

Účinkují: Jiří Ornest, Jana Stryková, Petr Kostka, Daniel Šváb, Dana Syslová, Aleš Procházka, Simona Stašová, Karel Weinlich, Veronika Gajerová, Kajetán Písařovic, Taťjana Medvecká, Klára Sedláčková-Oltová, Petr Pelzer, Jiří Langmajer, Hynek Čermák, Luboš Veselý, Michal Pavlata
Režie: Petr Mančal
Dramaturgie: Jitka Škápíková
Hudební a zvuková spolupráce: Petr Šplíchal
Zvuk: Tomáš Gsöllhofer
Natočeno v roce 2011