Jindřiška Netrestová: Zvířátka a Petrovští

23. červen 2019

Klasická pohádka s Tomášem Töpferem, Alešem Procházkou, Oldřichem Vlachem, Otou Jirákem, Janem Vlasákem a dalšími. Pohádku poslouchejte do neděle 30. června 2019.

Mladý Janek zběhnul z vojny, protože chtěl pomoci nemocné mamince. Jenže ta umřela a Janek se musí schovávat před verbíři. Nejlépe se ztratí mezi loupežníky. Ovšem právě tam pozná, že krást nemusí jen ten, kdo jako zloděj vypadá.

I vážený sedlák může mít nekalé úmysly a spřádat nepěkné léčky. A když má navíc spadeno na chalupu chuďase ze sousedství, neštítí se ničeho. Potáhne Janek s loupežníky za jeden provaz, nebo dokáže včas rozpoznat svou chybu?

Účinkují: Tomáš Töpfer, Aleš Procházka, Oldřich Vlach, Barbora Mošnová, Jiří Prager, Eva Kodešová, Ota Jirák, Jan Vlasák, Jan Kostroun, Petr Šplíchal, Tomáš Pergl, Jiří Litoš
Hudba:
Jiří Strohner
Mistr zvuku: Ladislav Reich
Režie: Jaroslav Kodeš
Dramaturgie:
Zuzana Vojtíšková
Natočeno v roce 2015.

Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly může najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...