Jefim Fištejn

7. leden 2011

Jefim Fištejn je externím spolupracovníkem Redakce denního vysílání Českého rozhlasu 2 - Praha.

Je publicista, esejista, scénárista. Vystudoval žurnalistiku na Moskevské univerzitě a filologii na univerzitě ve Vídni. Od roku 1981 politický komentátor rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda, kde zastával řadu redakčních a administrativních funkcí a spolupracoval s většinou slovanských a pobaltských jazykových redakcí. Autor četných politických komentářů a kulturologických esejů v českém, ruském, německém a anglickém tisku. Nositel ceny "Stříbrná křepelka" Českého literárního fondu za rok 1995. V letech 1996/1997 šéfredaktor Lidových novin. Autor scénáře k celá řadě dokumentárních filmů.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...