To je život

8. leden 2014

Pořad je koncipován jako blok mluveného slova, jedné rozhlasové hry a mnoha písniček se zajímavými texty.

Pořad je strukturován do bohatého a dynamického tvaru, který vychází z osobitého a tvůrčího pojetí moderátora, básníka a textaře Františka Novotného. Právě on po letech přizval k rozhlasovému mikrofonu herce Luďka Munzara. Oba vystupují ve fiktivních Hovorech s Čapkem, které jsou inspirovány novinářským a literárním dílem Karla Čapka a které tvoří, spolu s dalšími příspěvky, osu první hodiny.

Nedílnou součástí pořadu To je život je rozhlasová hra: její uvedení ve druhé hodině vysílání je rámováno fiktivním dopisem Františka Novotného herecké osobnosti, která v uvedené rozhlasové inscenaci hraje zpravidla hlavní roli.
Proto má cyklus titulek Milý pane, milá paní… 1 dopis – 2 hry. Druhá hra s toutéž osobností je uvedena v následujícím, královéhradeckém vydání.
Uvedení rozhlasové hry s významnou českou hereckou osobností chápeme jako hold rozhlasovému interpretačnímu mistrovství mnoha generací českých umělců i jako připomínku bohatého archivu Českého rozhlasu.

Historie:
Pořad vysíláme od února 2011.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.