Je pro mě čím dál důležitější, s kým pracuju, připouští herec Jaroslav Plesl
„Byla to skvělá práce a senzační kolegové. Jsem rád, že ani takové lehce dokumentární hře nechybí humor,“ hodnotí herec natáčení rozhlasového seriálu Chyceni v éteru. Je podle něj dobré nechávat se překvapovat? Jaké má zkušenosti s moderováním? Vyhýbá se novým technologiím? Bylo herectví jeho velkým snem? Co se mu v životě splnilo? A je podle něj život spravedlivý?
U zrodu rozhlasu stáli inženýr Eduard Svoboda a novinář Miloš Čtrnáctý, kterého představuje právě Jaroslav Plesl. „Byli to průkopníci. Vyžadovalo to velký zápal a nadšení, protože šli proti větrným mlýnům, ale nakonec se jim to podařilo. Vzpomínám si, jak nás pan režisér lehce vedl ke stylizaci 20. let. Myslím, že to tam je a v tom mi to přijde zábavné. Pro mě to má pel lehkého až divadelního afektu, který mě moc baví a je to pro mě osvěžení.“
„Jeden z dílů je o přímém přenosu a děly se tam strašné věci. Nevyšlo jim počasí, přišla bouřka, uprostřed vysílání tam vběhl pes, který začal štěkat. Pak se tam ještě schovaly nějaké děti a připomnělo mi to trochu okamžiky z natáčení,“ představuje herec třídílný seriál Chyceni v éteru, věnovaný prvnímu rozhlasovému vysílání.
„Pro mě je čím dál důležitější nejen o čem ta práce je, ale také s kým. Když děláš skvělou věc, ale s lidmi, se kterými si nesedneš, tak to není úplně prima,“ dodává Jaroslav Plesl.
Související
-
Chyceni v éteru. Skutečný příběh zakladatelů rozhlasu
Jak trnitá cesta vedla k prvnímu rozhlasovému vysílání a co následovalo po 18. květnu 1923? Do 20. let minulého století vás zavede nový seriál dramatika Petra Vodičky.
-
Chtěli jsme vytvořit něco výjimečného, představuje knihu Rozhlasto historik Dušan Radovanovič
Český rozhlas vydává publikaci ke svým stoletým narozeninám. „Dělala se zhruba rok, ale už tři roky předtím jsme o ni začali přemýšlet,“ popisuje proces vzniku historik.
-
Přinášejí s sebou technické novinky i etické otázky? Odpovídá generální ředitel ČRo René Zavoral
Proč si z dětství pamatuje vedle Hajaji znělku pořadu Pozor, zákruta? Chtěl by si René Zavoral vyzkoušet práci mistra zvuku? Přinášejí s sebou novinky i etické otázky?
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.