Jana Peroutková o první nedělní politické debatě: Moje střeva měla diskotéku

4. červen 2026

Když dostala nabídku moderovat nedělní televizní politickou debatu, nebyla si jistá. Váhala. „Řekla jsem si nakonec, že nejsem nafoukaná holka, která bude pořád říkat ne. Kývla jsem a dnes jsem za to ráda. Je to neuvěřitelná zkušenost a nejnáročnější disciplína, kterou jsem kdy dělala,“ přiznává Jana Peroutková v Blízkých setkáních Terezy Kostkové z Radiocafé Vinohradská 12. „Takhle blízko jsem politikům nikdy neseděla. Občas se dokonce dotkneme koleny,“ vypráví se smíchem.

Má za sebou roky televizní práce. Nedělní politická debata ji ale prý dokázala vykolejit. „Vždycky jsem byla stresař, ale v televizi to skončilo. Rozsvítí se červená a já se cítím dobře. Tohle bylo ale něco jiného a moje střeva měla diskotéku. Byla jsem překvapená, jak mě to zmohlo,“ přiznává.

Největší obavy neměla z politiků, ale z diváků. „Václav Moravec nastavil vysokou laťku a patří mu dík,“ říká otevřeně. „Sledovanost je i po jeho odchodu obrovská. Lidé jsou zjevně navyklí pustit si u nedělního oběda politiku.“

Na ostré střety ale podle ní většinou nedochází. Důvod vidí i ve své roli moderátorky. „Byť to tak na obrazovkách nemusí působit, jsou politici džentlmeni,“ uzavírá televizní moderátorka a novinářka Jana Peroutková v Blízkých setkáních.

autoři: Tereza Kostková , eh

Mohlo by vás zajímat

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.