Jan Werich: Fimfárum. Svěží dramatizace pohádky o tentononc v Nejdedáli se Zdeňkem Svěrákem

12. prosinec 2021

Známý příběh nevěrné kovářovy ženy vypráví režisér a autor rozhlasové úpravy Petr Vodička jako rozhlasovou reportáž o nejdedálském podivuhodném monumentu. V hlavních rolích David Novotný, Václav Neužil, Matouš Ruml nebo Zdeněk Svěrák.

Účinkují: David Novotný, Václav Neužil, Klára Suchá, Jaroslav Plesl, Hanuš Bor, Radek Holub, Valérie Zawadská, Matouš Ruml, Zdeněk Svěrák
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Zvukový mistr: Dominik Budil
Hudba: Jakub Rataj
Režie: Petr Vodička
Premiéra: 1. 11. 2020

Pomník v Nejdedáli zahrnuje kromě celého stáda ovcí taky sochu ječící vyděšené stařeny, které se o ramena opírá býk, pansky oblečeného knížecího lokaje a mladou ženu s pěkným, ale děsem zkrouceným obličejem.

K této zkamenělé „silniční příhodě“, tomuto „tentononcu“, zavede posluchače tajemník klubu českých turistů (Zdeněk Svěrák). Rozhlasový reportér (Matouš Ruml) se v Nejdedáli potká s Klemensem Rohatým, chlapíkem, který toho ví o monumentu skutečně hodně a umí příběh opravdu barvitě vyprávět.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související