Jan Krůta

Moderátor

Připravuji a uvádím nedělní Dobré ráno na Dvojce.

Jan Krůta

Životní motto:
Vyhrávat potichu! (Podle názvu jedné mé knihy.)

Co dělám v rozhlase:
Začátkem roku 2018 jsem dostal nabídku psát a moderovat nedělní Dobré ráno na Dvojce. Jsem tím velice poctěný, rychlá zpětná vazba od posluchačů je inspirující a korigující. Přesto se mluvičem a moderátorem cítím být daleko méně než psavcem a k rozhlasovým klasikům a profesionálům chovám velkou úctu. Vážím si poctivé práce s fakty a s jazykem.

Před rozhlasem:
U mě není nic před rozhlasem. Na základě rozhlasových sportovních reportáží jsem si od devíti let do bloku psal své komentáře. V osmnácti první nahrávka s kapelou v karlínském Studiu A, do pětadvaceti kantor, písničkář a poeta. Pak dvanáct let kulturní redaktor časopisu Mladý svět a následovala léta života v pohádkách časopisu Sluníčko. Spolu s redaktorováním, v rozhlase a v Supraphonu první nahrávky písniček s mými texty. Těch je dodnes kolem třinácti set. V průběhu let mnoho scénářů rozhlasových hudebních pořadů a spolupráce s Radiem Junior. V roce 1983 vyšla první z mých dosavadních jednatřiceti knih, na jaře 1989 spoluzakládající člen a první ředitel firmy Bonton, a.s. Roku 1992 jsem založil nakladatelství, uměleckou a PR agenturu Arcadia Art Agency, kterou si pěstuji dodnes.
Učím na své literární Akademii dobrého psaní.

Co mě baví:
Právě textuji muzikál Robinson, námořník z Yorku a píšu druhý díl trilogie Můj domov – můj svět, což je velký historický přehledník pro lidi, kteří neměli štěstí na dobré učitele dějepisu. Pracuji v dozorčí a redakční radě Ochranného svazu autorského, jsem členem Akademie literatury české.