Jan Jícha: Opravená pohádka

25. listopad 2018

Opravovat a uvádět na pravou míru to, co se stalo v pohádkách, není žádná legrace. Poslouchejte do neděle 2. prosince 2018.

Když v nějakém království mají tři princezny na vdávání, pak v nějakém tom sousedním musí mít tři královské syny, kteří pomýšlejí na ženění, tvrdí sveřepě hlavní protagonista rozhlasové pohádky David Novotný, který má pohádkové zákonitosti v malíku. Snaží se je totiž uvádět na pravou míru, neboli opravuje, co se kde v pohádkovém světě rozbilo a pokazilo. Jenže tentokrát narazí.

V okolních státech se princů nedostává a v tom zdejším jsou k mání jen tři synové sedminásobně trestaného loupežníka jménem Lumprásk. Navíc se královské holky vůbec vdávat nechtějí. Je spíš zajímají drobné žerty a legrácky, kterými každého nápadníka doběhnou. Ale co chudák hlavní hrdina, kterému tím kazí pověst odborníka na pohádky? Nějak to zvládnout musí, a tak se pustí do díla. A nakonec se zadaří! Princezny Bára, Sára a Klára se sice nestanou loupežnickými nevěstami, ale jejich budoucnost je naštěstí zajištěna. Alespoň tak si libuje pan král alias Petr Nárožný.

Účinkují: David Novotný, Petr Nárožný, Eva Josefíková, Klára Sedláčková-Oltová, Lucie Polišenská, Miroslav Táborský, Martin Písařík, Viktor Dvořák, Vlastimil Zavřel, Marek Mikulášek a další

Hudba: Petr Mandel
Režie: Hana Kofránková
Dramaturgie: Václava Ledvinková
Natočeno v roce 2011.

Spustit audio