Jak to udělat, abychom si dál neničili planetu? Expedice za udržitelným životem

23. září 2023

Expedice do světa nápadů a projektů, které dokáží náš život udělat lepším, hezčím a hlavně ekologičtějším. Ve více než 20ti evropských zemích se koná Týden pro udržitelný rozvoj, do něhož  se naše republika zapojuje od roku 2015 a chce tak dokázat, že ani nám není lhostejná naše budoucnost a naše životní prostředí. A letos poprvé se zapojil i Český rozhlas speciálním projektem "Udrž to! aneb  Sedm dní pro planetu".

Všechny čekají velké výzvy kvůli následkům globální změny klimatu - sami už zažíváme extrémní výkyvy počasí v  podobě sucha a veder a následných prudkých ochlazení a přívalových dešťů a pokud chceme kvalitně a příjemně žít, musíme se připravit a přizpůsobit. A někteří z nás už přišli s velmi zajímavými řešeními a koncepty, které nám mohou usnadnit život a posloužit jako cenná inspirace.  A za některými z těchto zajímavých řešení se vypravíme v Expedici do Brna, Plzně, Ořechova a Prahy.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...