Jak si správně navrhnout vlastní zahradu. Mistrovský kurz zahradní architektky Dany Makrlíkové

1. červen 2023

Zřejmě si ji pamatujete jako moderátorku zpráv na Primě. Působila i v Českém rozhlase. Největší profesní změnou ale prošla před několika lety, když vystudovala zahradní architekturu a vrhla se na vlastní byznys. Její zásluhou nyní vznikají okrasné zahrady spokojených klientů, kteří vlastní okolí svěřují do rukou profesionála. Tím se částečně můžete stát i vy. Proč s výběrem stylu zahrady nespěchat a proč jsou důležité relaxační zóny? Učte se od nejlepších!

Zahradní architekti a designéři pracují s přírodou a tvoří nová zákoutí s cílem přinést další radost. Co víc si přát v době, kdy čelíme stresovým faktorům ze všech stran? „Když už nevím, co se sebou, když je mi psychicky nejhůř ze všeho, co se kolem nás děje, jdu se jednoduše zahrabat do hlíny. Jdu se podívat na své kytky, na svá rajčata. A je po problémech,“ říká ve svém Mistrovském kurzu Dana Makrlíková.  

„Zahradní design a architektura je také o tom, že vždycky přijdete na nevzhledné místo a pod vašimi rukami vzniká něco krásného. A ještě úžasnější je pocit, když se na tu zahradu vrátíte za nějaké dva nebo tři roky, a vidíte, co jste vytvořili, jak zahrada roste a je čím dál tím hezčí,“ popisuje zlom ve své práce zahradní designérka a architektka Dana Makrlíková. 

Spustit audio

Související