Ivanka Devátá: Rozvod? Moc dobře jsem udělala. Jinak bych mistrovi žehlila košile

31. prosinec 2018

„Herectví už jsem sbalila. Sem tam se někde mihnu, ale psaní mě baví víc. Vlastně jsem si vybudovala novou kariéru,“ svěřuje se v otevřeném rozhovoru spisovatelka.

Ke spisovatelské kariéře Ivanky Deváté prý přispěl rozvod. „Kdyby toho nebylo, žehlila bych stále mistrovi košile a vyvařovala. Takže jsem se na to mohla vykašlat a moc dobře jsem udělala,“ pochvaluje si spisovatelka v rozhovoru na Dvojce.

Sama se prý vůbec necítí. „Mě samota netíží ani náhodou! Dokonce jsem ráda sama. A když už je to dlouho, tak vyjdu na ulici a někoho oslovím. Nemám problém s komunikací.“

Jak tráví poslední den v roce? Co jí dělá radost? Zdědila hudební vlohy po svém tatínkovi? Jak přišla ke svému jménu?

autoři: Jiří Holoubek , eh
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.