Iva Peřinová, Vít Peřina: Janek a kouzelná fazole

13. říjen 2019

Hravá pohádka s Dalimilem Klapkou a Matoušem Rumlem. Poslouchejte do neděle 20. října 2019.

Kouzelný děda vnutí nezkušenému dobrosrdečnému Jankovi za košík vajec jednu fazoli. Takový obchod není pro Janka zrovna výhodný, a tak vzteky zadupe fazoli do země. Jenže z půdy najednou vykoukne zelený šlahoun s obrovským listem. Janek na něj vyskočí a „výtah“ ho doveze až do nebe.


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line (ještě týden po odvysílání). Audioknihy nejde stáhnout.

Do obrovy ložnice. Krásná Aster mu v ní musí hrát na cello místo toho, aby svými písněmi uspávala hvězdy. Ty pak svítí přes den a v noci spí, a na zemi je proto tma tmoucí. Janek možná není tak statečný a zkušený, jak by rád byl. Ovšem i se svou nerozvážností dokáže lecčemus pomoci.

Účinkují: Dalimil Klapka, Matouš Ruml, Miroslav Hanuš, Klára Sedláčková-Oltová, Jitka Smutná, Václav Rašilov, Kristýna Pangrácová Franková, Barbora Mišíková, Jana Kollertová, Ondřej Bauer, Gustav Hašek.
Hudba: Marek Doubrava
Zvuk: Jitka Kundrumová
Režie: Petr Vodička
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Natočeno v roce 2015.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.