Iva Peřinová, Vít Peřina: Janek a kouzelná fazole

13. říjen 2019

Hravá pohádka s Dalimilem Klapkou a Matoušem Rumlem. Poslouchejte do neděle 20. října 2019.

Kouzelný děda vnutí nezkušenému dobrosrdečnému Jankovi za košík vajec jednu fazoli. Takový obchod není pro Janka zrovna výhodný, a tak vzteky zadupe fazoli do země. Jenže z půdy najednou vykoukne zelený šlahoun s obrovským listem. Janek na něj vyskočí a „výtah“ ho doveze až do nebe.


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line (ještě týden po odvysílání). Audioknihy nejde stáhnout.

Do obrovy ložnice. Krásná Aster mu v ní musí hrát na cello místo toho, aby svými písněmi uspávala hvězdy. Ty pak svítí přes den a v noci spí, a na zemi je proto tma tmoucí. Janek možná není tak statečný a zkušený, jak by rád byl. Ovšem i se svou nerozvážností dokáže lecčemus pomoci.

Účinkují: Dalimil Klapka, Matouš Ruml, Miroslav Hanuš, Klára Sedláčková-Oltová, Jitka Smutná, Václav Rašilov, Kristýna Pangrácová Franková, Barbora Mišíková, Jana Kollertová, Ondřej Bauer, Gustav Hašek.
Hudba: Marek Doubrava
Zvuk: Jitka Kundrumová
Režie: Petr Vodička
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Natočeno v roce 2015.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová