Inventura divadla Sklep. Absurdní, poetický, nekorektní dokuseriál k 50 letům kultovního souboru

10. říjen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Herci Divadla Sklep Milan Šteindler a David Vávra během představení v roce 2011
0:00
/
0:00

Divadlo Sklep vzniklo před 50 lety v suterénu rodinné vily. A od té doby baví svými písněmi, hrami a scénkami už několikátou generaci diváků. Šest osobností tohoto divadla vám v dokumentárním seriálu Dvojky prozradí, co podle nich dělá Sklep Sklepem.

Absurdní, poetický, nekorektní, dada. Asi tak by se dal definovat sklepácký humor. Co ale opravdu dělá Sklep Sklepem?

1. díl: Ve sklepě

V prvním díle se dozvíte, jak divadlo Sklep vzniklo, proč se tak jmenuje a z čeho pramení jeho nevšední styl. Po nejstarších sklepáckých stopách budeme pátrat spolu s jedním z „otců zakladatelů“ Davidem Vávrou.

Divadlo Sklep v devadesátých letech. Besídka.

2. díl: Vyhazov

Druhý díl prozradí, kam se sklepáci přestěhovali, když dostali v domě Davida Vávry vyhazov, co dalšího je kromě hraní divadla baví a jak moc vážně berou problematiku genderu.

Poslouchejte živě v neděli od 18:30 na Dvojce.

Dokuseriál vypráví skutečné příběhy na pokračování a jejich prostřednictvím zkoumá vybrané společenské fenomény. Každý měsíc se věnuje jednomu tématu. Poslouchejte pravidelně každou neděli v 18:30 na stanici Český rozhlas Dvojka.

autor: Jan Herget
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...