Humor a kvalita

12. duben 2014

Právě tato slova nejlépe vystihují dílo spisovatelky a nakladatelky Slávky Kopecké. Přesvědčí vás o tom v pořadu Nezatloukat.

Tolik nových titulů, autorů, zaručených bestsellerů, lákavých obálek…a těch nakladatelů! Radost pohledět! Anebo to snad radost není? Čtenář se může v takové záplavě snadno ztratit.

Ne však, pokud se zaměří na něco konkrétního. Třeba právě na známou spisovatelku, která si dva klíčové atributy své tvorby dala i do názvu svého nakladatelství.


Jako fénix z popela

Na zaniklé nakladatelství HaK si možná ještě někteří pamatujete, ale nebýt Slávky Kopecké, upadlo by v zapomnění. To by ovšem tato bývalá novinářka nesměla mít tolik optimismu a energie, aby slavnou značku neobnovila.

Kolik má dnes na svém kontě titulů? Které z nich má nejraději? A ke komu z jejích blízkých i zpovídaných ji pojí vztahy nejvřelejší? Na to vše se jí zeptala Hanka Švejnohová v pořadu Nezatloukat aneb My dva a čas.

autor: Hana Švejnohová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.