Hostem nedělního "To je život" bude Mistr loutkář Josef Krofta

31. březen 2013

Čerstvý držitel Ceny Thálie za celoživotní mistrovství v oboru loutkového divadla Josef Krofta bude hlavním hostem pořadu To je život v neděli po 19:00 hodině.

Lada Klokočníková ho navštívila v jeho bytě v Hradci Králové, aby za Český rozhlas poblahopřála nejen k významnému ocenění, ale i k jeho sedmdesátým narozeninám.

Prof. MgA. Josef Krofta a jeho manželka Jana ve studiu ČRo HK s Ladou Klokočníkovou a Mirkem Vaňurou

Josef Krofta patří k nejvýraznějším osobnostem české divadelní režie druhé poloviny 20. století, jeho život je spojený s královéhradeckým divadlem Drak, ale také s katedrou loutkářství pražské DAMU, kde po roce 1989 působil jako pedagog. A tak o jeho cestě k divadlu, modernímu loutkářství, studentech, rodině a v neposlední řadě i vztahu k Hradci Králové bude nedělní setkání na rozhlasových vlnách. A nejen to, profesor Josef Krofta bude po 21:00 hodině také vybírat hudbu svého srdce.
Součástí nedělní večera je tradičně rozhlasová hra. Tentokrát nám ve 20:00 hodin nabídneme představení Komedie nová o Libuši a dívčí vojně v Čechách, ve kterém si připomeneme režijní umění další významné osobnosti: Josefa Melče.
Chybět nebude ani Hajaja. Sedmý díl pohádkového seriálu Michaely Veteškové Jak se hračky staraly má název Na trávníku a uslyšíme jej v 19:45.

Nalaďte si v neděli v 19:00 hodin pořad To je život, kterým nás z Hradce Králové provede Lada Klokočníková.

autor: KLO
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.