Hostem Dvojky byl předseda Českého olympijského výboru

20. duben 2012
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Development team - Milan Jirásek

Resp. Milan Jirásek, který mj. jako lékař doprovázel řadu našich sportovců na olympijských hrách.

Resp. Milan Jirásek, který mj. jako lékař doprovázel řadu našich sportovců na olympijských hrách.

V čele Českého olympijského výboru, který byl založen již před více než 100 lety, stojí právě Milan Jirásek, který byl svědkem mnoha vynikajících úspěchů českých sportovců na olympijských hrách. O své lásce ke sportu, ale i o ambicích českých sportovců na letní olympiádě v Londýně hovořil na Dvojce Českého rozhlasu s moderátorkou Stáňou Lekešovou.

MUDr. Milan Jirásek
Základní vojenskou službu absolvoval v Liberci, kde se seznámil s řadou vynikajících lyžařů z tamní Dukly. Stal se lékařem lyžařů a s reprezentačním týmem Československa se zúčastnil řady mistrovství světa i zimních olympijských her. V období 1988–90 vedl Československý svaz lyžařů jako jeho předseda, od roku 1990 je členem předsednictva Mezinárodní federace lyžování (FIS). V prosinci 1996 byl zvolen předsedou Českého olympijského výboru, opakovaně pak v letech 2001, 2005 a 2009. Od roku 2005 se podílel na přípravě kandidatury Prahy na pořádání olympijských her v roce 2016, která však komisí MOV nebyla přijata do dalšího kola.
zdroj: ceskyolympijskyvybor.cz

Milan Jirásek
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.