Hortensie, ulehni! Vlastimil Brodský a Daniela Kolářová ve frašce o mladém páru a hamižném domácím

19. listopad 2022

V rozhlasové komedii podle hry Georgese Courtelina dále uslyšíte Ladislava Trojana nebo Vladimíra Čecha.

Osoby a obsazení: Vlastimil Brodský (pan Pitomac), Jan Faltýnek (Felidor), Daniela Kolářová (Hortensie), Roman Hemala, Ladislav Trojan, Pavel Rubeš, Vladimír Čech a Artur Šviha (stěhováci)
Připravil: Jan Kopecký podle vlastního překladu
Napsal: Georges Courteline
Dramaturgie: Zuzana Kočová
Zvuk: Václav Smitka
Zvukové efekty: Artur Šviha
Zvuková spolupráce: Miroslava Čápová a Dana Brochová
Režie: Jiří Roll
Natočeno: v roce 1978

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo pak zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...