Hledáte něco? Pomůžeme vám se zorientovat

Přehled nejčastejších otázek a odpovědí k programu a vysílání Dvojky.

Jak najdu pořad v Audioarchivu?

Patrně hledáte v Archivu pořadů (dříve iRadio). Je možné, že pořad samostatně nestříháme. Pak ho najdete v tzv. Celodenních záznamech. Tam se archivuje veškeré vysílání 7 dní v týdnu 24 hodin denně (kromě pořadů, na které se vztahují autorská práva – např. četby, rozhlasové hry apod.). Najdete je tam vždy už 5 minut po odvysílání a ještě měsíc zpátky.

Pokud v Archivu pořadů (iRadio) nemůžete najít konkrétní díl pořadu, který tam jinak je, je to patrně proto, že živé vysílání po 16:30 až do 8:00 následujícího dne nebo o víkendu vkládáme vždy následující pracovní den dopoledne. Příklad: 

  • pořad vysílaný živě v pondělí v 16:30 (a dále), najdete v Archivu pořadů v úterý do 12:00
  • pořad vysílaný živě v pátek v 16:30 (a dále), najdete v Archivu pořadů v pondělí do 12:00
  • pořad vysílaný živě v sobotu v 11:00, najdete v Archivu pořadů v pondělí do 12:00
  • pořad vysílaný živě v sobotu v 11:00 a v pondělí je státní svátek (tj. není pracovní den), najdete v Archivu pořadů v úterý do 12:00

 

Proč nejsou u pořadu všechny jeho díly? Kde najdu ty ostatní?

Web Českého rozhlasu Dvojky přešel v srpnu 2018 do nové podoby. Přechod ze starého na nový web stanice ještě není zcela dokončen. Starší obsah postupně nahráváme do nového systému. Pokud jste některé díly stále nenašli na stránce pořadu, najdete je určitě v audioarchivu Dvojky. Tam se orientujte jako dříve podle pořadu. Pokud nevíte jak, podívejte se na náš videonávod:

Pokud hledáte starší pořad, který se už nevysílá, nezapomeňte zaškrtnout políčko „Zobrazit nevysílané pořady“. Najdete ho hned nad seznamem pořadů.

Nevysílané pořady v iRadiu

 

Dřív mi Celodenní záznamy běžely, nyní ne. Proč?

Pravděpodobně se vám zobrazuje text „Flash plugin failed to load“. Tento problém způsobila změna na straně prohlížeče Mozilla Firefox, který zřejmě používáte. Nejjednodušším řešením je používat prohlížeč Chrome. Pokud byste chtěli problém odstranit ve Firefoxu, postupujte podle tohoto návodu.

 

Proč pořad nemá podcast?

Podcast pořad dostane v momentě, kdy ho Český rozhlas může nabídnout ke stažení. Český rozhlas poskytuje ke stažení všechny audiozáznamy, na které má práva. Pokud pořad obsahuje části, na které práva nemá (nejčastěji písničky nebo části recitace, četby atp.), nemůže být poskytnut ke stažení, a nemá tudíž ani podcast.

Pokud jste si chtěli stáhnout právě hry nebo četby do telefonu, můžete jako alternativu využít naší aplikaci mujRozhlas. Umožňuje stažení do vlastní mezipaměti na dobu, po kterou Český rozhlas vykoupil práva (zpravidla jeden týden). Po vypršení práv záznamy z mezipaměti automaticky zmizí.

 

Proč se vysílají jen reprízy pořadu Toulky českou minulostí?

Toulky českou minulostí byly od počátku plánovány jako pořad mapující naší historii do vzniku Československa v roce 1918. Následovaly totiž knižní předlohu Toulky českou minulostí od Petra Hory-Hořejše, která končí také počátkem 20. století. 

Jsme velice rádi, že si série našla tolik a tak věrných příznivců. Audiozáznamy Toulek českou minulostí taky najdete v našem audioarchivu. Z autorskoprávních důvodů nebylo v době premiér možné publikovat do archivu prvních 536 dílů a pak díly 847–860. Právě tyto díly ale s jejich reprízami publikujeme na web k on-line poslechu (ne ke stažení). Jediná možnost jejich stažení je za poplatek na serveru Radioteka.cz.

Kde najdu přepisy pořadu Jak to vidí?

Ke každému všednodennímu pořadu Jak to vidí... vznikají samostatné textové články, zpravidla do dvou hodin po dovysílání. Do každého článku následně připojujeme doslovný přepis celého pořadu. Najdete ho úplně na konci jako „Související“ vždy s fotografií hosta.

Tyto doslovné přepisy připojujeme do článku vždy až následující pracovní den kolem 12:00. Tj. doslovný přepis pořadu z pondělí se v článku objeví až v úterý, doslovný přepis pořadu z pátku se v článku objeví až v pondělí kolem 12:00.

Doslovné přepisy nevkládáme k speciálnímu sobotnímu vydání pořadu, které moderuje sestra Angelika nebo Zbigniew Czendlik.

 

Nenašli jste tu odpověď na svoje otázky?

Napište nám na adresu internet@rozhlas.cz. Uděláme vše proto, abychom vám vyšli vstříc.

Kontaktujte nás