Hledáte něco? Pomůžeme vám se zorientovat

Přehled nejčastejších otázek a odpovědí k programu a vysílání Dvojky.

Kde najdu svůj oblíbený pořad?

Pořad Jak to vidí... najdete na domovské stránce pod nadpisem Komentáře. Hned pod ním najdete pořad Host do domu a další rozhovory. Ve střední části stránky jsou Hry a četby (včetně Historie českého zločinu), pak dokumenty (včetně Meteoru) a potom i další pořady. Můžete taky zkusit vyhledávat rovnou v sekci Pořady.

 

Kde najdu pořad Meteor a jeho podcast?

Odkaz na pořad najdete rovnou na domovské stránce v pravém sloupci mezi Doporučenými pořady. Kromě toho Meteor najdete v sekci Pořady (stejně jako ostatní pořady) nebo nově taky v sekci  dokumenty.

Doporučené pořady na novém webu Dvojky

Kvůli novým požadavkům na šifrování dat přešel Český rozhlas ze zastaralého http na bezpečnější https. Proto vám patrně nefungují starší podcastové kanály. Pro Meteor zkuste tento nový. Podcasty ostatních pořadů najdete přehledně na stránce Podcastů Dvojky.

Kde najdu pořad Toulky českou minulostí a jeho podcast?

Pořad Toulky českou minulostí najdete stále ve staré podobě na původní adrese. Na tuto adresu se dostanete jak ze sekce Pořady, tak pomocí menu v sekci Dokumenty anebo přímo z domovské stránky Dvojky odkazem v Doporučených pořadech (viz obrázek výše).

Audiozáznamy Toulek českou minulostí taky najdete v našem audioarchivu. Bohužel vzhledem k autorským právům vám nemůžeme poskytnout prvních 536 dílů a pak díly 847–860. Jediná možnost jejich poslechu je přes náš server Radioteka.cz (stažení za poplatek) anebo jejich zakoupení na CD.

Automatické stahování nových dílů (podcast) funguje stále na starším kanálu.

 

Proč se vysílají jen reprízy pořadu Toulky českou minulostí?

Toulky českou minulostí byly od počátku plánovány jako pořad mapující naší historii do vzniku Československa v roce 1918. Následovaly totiž knižní předlohu Toulky českou minulostí od Petra Hory-Hořejše, která končí také počátkem 20. století. 

Jsme velice rádi, že si série našla tolik a tak věrných příznivců. Na tento cyklus proto navážeme novým seriálem pod názvem Toulky po českých osudech, který se bude věnovat osudům významných českých, moravských a slezských osobností 20. století. Počítáme s tím, že autorský tým Toulek zachováme. Cyklus by měl odstartovat začátkem roku 2019, zatím nedokážeme garantovat přesné datum, nicméně se už na něm intenzivně pracuje.

Kde najdu nové díly a podcast pořadu Stopy, fakta, tajemství?

Pořad Stopy, fakta, tajemství... byl v září 2018 dočasně zastaven. Místo něj ve stejném čase Dvojka vysílá minisérii Vzduch je naše moře aneb 100 let českého a slovenského letectví. Pořad Stopy, fakta, tajemství... se do vysílání Dvojky vrátí zase v únoru 2019.

Kde najdu přepisy pořadu Jak to vidí?

Ke každému pořadu Jak to vidí... vznikají samostatné textové články, zpravidla do dvou hodin po dovysílání. Do každého článku následně připojujeme doslovný přepis celého pořadu. Najdete ho úplně na konci jako „Související“ vždy s fotografií hosta. Tyto doslovné přepisy připojujeme do článku vždy až následující pracovní den kolem 12:00. Tj. doslovný přepis pořadu z pondělí se v článku objeví až v úterý, doslovný přepis pořadu z pátku se v článku objeví až v pondělí kolem 12:00.

Kde najdu kalendář hostů pořadu Jak to vidí?

Programové tipy na Dvojce

Tento prvek jsme v nové podobě webu opustili. Místo něj vám na hlavní stránce nabízíme programové tipy napříč vysíláním. Kdo bude kdy hostem v pořadu Jak to vidí..., zjistíte taky z Programu.

Kde najdu pořad Dějiny kuchyně?

Dějiny kuchyně jsou rubrikou pořadu Odpoledne s Dvojkou. Najdete je tedy na stránce tohoto pořadu. Obsah rubrik si můžete pomocí tlačítek nahoře rychle vyfiltrovat. V audioarchivu všechny díly Dějin kuchyně získáte pomocí fulltextového vyhledávání. Stačí do vyhledávacího pole zadat hledaný výraz „Dějiny kuchyně“. Přesně podle návodu ve videu:

 

Proč nejsou u pořadu všechny jeho díly? Kde najdu ty ostatní?

Web Českého rozhlasu Dvojky přešel v srpnu 2018 do nové podoby. Přechod ze starého na nový web stanice ještě není zcela dokončen. Starší obsah postupně nahráváme do nového systému. Pokud jste některé díly stále nenašli na stránce pořadu, najdete je určitě v audioarchivu Dvojky. Tam se orientujte jako dříve podle pořadu. Pokud nevíte jak, podívejte se na náš videonávod:

Pokud hledáte starší pořad, který se už nevysílá, nezapomeňte zaškrtnout políčko „Zobrazit nevysílané pořady“. Najdete ho hned nad seznamem pořadů.

Nevysílané pořady v iRadiu

 

Jak najdu pořad v Audioarchivu?

Patrně hledáte v Archivu pořadů (dříve iRadio). Je možné, že pořad samostatně nestříháme. Pak ho najdete v tzv. Celodenních záznamech. Tam se archivuje veškeré vysílání 7 dní v týdnu 24 hodin denně (kromě pořadů, na které se vztahují autorská práva – např. četby, rozhlasové hry apod.). Najdete je tam vždy už 5 minut po odvysílání a ještě měsíc zpátky.

Pokud v Archivu pořadů (iRadio) nemůžete najít konkrétní díl pořadu, který tam jinak je, je to patrně proto, že živé vysílání po 16:30 až do 8:00 následujícího dne nebo o víkendu vkládáme vždy následující pracovní den dopoledne. Příklad: 

  • pořad vysílaný živě v pondělí v 16:30 (a dále), najdete v Archivu pořadů v úterý do 12:00
  • pořad vysílaný živě v pátek v 16:30 (a dále), najdete v Archivu pořadů v pondělí do 12:00
  • pořad vysílaný živě v sobotu v 11:00, najdete v Archivu pořadů v pondělí do 12:00
  • pořad vysílaný živě v sobotu v 11:00 a v pondělí je státní svátek (tj. není pracovní den), najdete v Archivu pořadů v úterý do 12:00

Po kliknutí na „Play“ se z audioarchivu dostanu na jinou stránku. Proč?  

Tato změna souvisí se postupnou změnou Archivu pořadů (dříve iRadio). Kliknutí na tlačítko „play“ vás pošle přímo na stránku s audiozáznamem, který se okamžitě začne přehrávat. Tedy audio se přehrává, jen z jiné stránky. Zpátky do audioarchivu se můžete dostat pomocí tlačítka Zpět ve vašem prohlížeči (zpravidla vlevo nahoře).

Toto se děje u nových audií v Archivu pořadů. U těch starých vám stále vyskakuje starý audiopřehrávač. Postupně ale dojde k této změně u všech audií v archivu.

 

Kde je starý přehrávač?

Starý audiopřehrávač postupně opouštíme. Aktuálně se vám nabízí jen při živém on-line poslechu a pak u starých audiozáznamů v Archivu pořadů, dříve tzv. iRadio (k tomu více viz předchozí otázka). Postupně ale zmizí i tady.

Dřív mi Celodenní záznamy běžely, nyní ne. Proč?

Pravděpodobně se vám zobrazuje text „Flash plugin failed to load“. Tento problém způsobila změna na straně prohlížeče Mozilla Firefox, který zřejmě používáte. Nejjednodušším řešením je používat prohlížeč Chrome. Pokud byste chtěli problém odstranit ve Firefoxu, postupujte podle tohoto návodu.

 

Proč pořad nemá podcast?

Podcast pořad dostane v momentě, kdy ho Český rozhlas může nabídnout ke stažení. Český rozhlas poskytuje ke stažení všechny audiozáznamy, na které má práva. Pokud pořad obsahuje části, na které práva nemá (nejčastěji písničky nebo části recitace, četby atp.), nemůže být poskytnut ke stažení, a nemá tudíž ani podcast.

Pokud jste si chtěli stáhnout právě hry nebo četby do telefonu, můžete jako alternativu využít naší aplikaci Radiotéka – Audioknihy do kapsy. Umožňuje stažení do vlastní mezipaměti na dobu, po kterou Český rozhlas vykoupil práva (zpravidla jeden týden). Po vypršení práv záznamy z mezipaměti automaticky zmizí.

Dřív se mi automaticky stahoval podcast pořadu, nyní ne. Proč?

Kvůli novým požadavkům na šifrování dat přešel Český rozhlas ze zastaralého http na bezpečnější https. Proto vám patrně nefungují starší podcastové kanály, nové najdete přehledně na stránce Podcastů Dvojky.

Nenašli jste tu odpověď na svoje otázky?

Napište nám na adresu internet@rozhlas.cz. Uděláme vše proto, abychom vám vyšli vstříc.

Kontaktujte nás