Herečka Lenka Vlasáková: Jestli něco na svojí profesi miluju, tak to, že můžu zažívat příběhy. Je to úžasné

22. únor 2024

Matka v trapu. To je Lenka Vlasáková v novém filmu. „Na postavě Anny se mi líbí, že je takový pták Fénix. Shoří a pak se opět zrodí. Má v sobě energii a nikdy se nevzdává,“ vysvětluje herečka. Jdou děti v jejích stopách? Pochází ona sama z herecké rodiny? Bavila se při natáčení hororové komedie Krvavý Johan? A proč poslouchá horor Lyžák na Rádiu Junior?

Cítí se být v životě ona sama ptákem Fénixem? „Myslím, že my herci nemáme žádnou imunitu vůči životním příhodám. Jsme vystaveni stejným životním úskalím jako každý.“

Lenka Vlasáková

Postava Anny ve filmu Matka v trapu byla pro Lenku Vlasákovou jiná. „Anna je klučičí typ. Jezdí na motorce a chodí na pivo. A já chodím ráda v šatičkách a jsem ráda matkou. Má v sobě zkrátka jinou barvu ženskosti a mě moc bavilo to v sobě hledat,“ vypráví Lenka Vlasáková.

„Se Sylvií (hraje ji Petra Hřebíčková) vytvoří Anna hezké přátelství, právě protože každá v sobě má něco jiného. Tam se oba světy propojí a vznikne ženské přátelství, což je dar pro ženy a hrozba pro muže.“

„Jestli něco na svojí profesi miluju, tak to, že můžu zažívat příběhy. A že je můžu předávat. To je jeden z hlavních důvodů, proč tohle povolání dělám. Je to úžasné a občerstvující,“ uzavírá herečka Lenka Vlasáková v Blízkých setkáních z Radiocafé Vinohradská 12.

Lenka Vlasáková
autoři: Tereza Kostková , eh

Související