Hašek-Kisch-Longen: Z Karlína do Bratislavy parníkem Lanna 8 za 365 dní

O podivuhodné pouti vltavského parníku a jeho posádky na cestě střední Evropou. Poslouchejte do neděle 1. července 2018.

Autorské trio Jaroslav Hašek, Egon Erwín Kisch a Emil Artur Longen je podepsáno pod hrou, jejíž původní divadelní podoba vznikla téměř souběžně s psaním a prvním divadelním inscenováním Haškova Švejka. S využitím prvků parodie a mystifikace líčí autoři průběh plavby vltavského parníčku Lanna 8, jehož posádka plní poněkud nesmyslný příkaz.


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

Účinkují: Marek Eben, Josef Kemr, Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Jana Synková, Jaroslava Kretschmerová, Luba Skořepová, Jiří Schmitzer ml., Jiří Němeček, Lenka Termerová, Romana Sitová, Petr Vacek, Jan Jiráň, Miroslav Kořínek, Dana Jelínková, Věra Hlavsová a Jan Truhlář
Rozhlasová úprava: Pavel Minks a Vladimír Remeš
Hudba: Miroslav Kořínek
Dramaturg: Pavel Minks
Režie: Jan Schmid
Natočeno v roce 1989.

Čtěte také

autoři: Jaroslav Hašek , Emil Artur Longen , Egon Ervin Kisch
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...