Hana Maciuchová. O postavách dlouze přemýšlela, ať šlo o Ulici nebo Shakespeara

29. listopad 2021

Hanu Maciuchová za svůj život ztvárnila bezpočet televizních a filmových rolí. K herectví vždy přistupovala nadmíru zodpovědně. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

O postavách, které hrála, pokaždé dlouze přemýšlela. Ať už šlo o seriál Ulice nebo Shakespeara.

Nechybělo málo a potkávali jste ji v ordinaci

V dnešních Příbězích z kalendáře se dozvíte, že nechybělo málo a místo u televizních obrazovek jste se s oblíbenou herečkou mohli potkávat v lékařské ordinaci.

Jako Anče v Krkonošských pohádkách uměla srovnat všechny chlapy včetně Trautenberka. Byla taková i ve skutečnosti? Budeme vám vyprávět, jaké to je mít rodiče nadšené ochotníky a co to všechno obnáší. Dozvíte se, jak se dali dohromady s Jiřím Adamírou, i to, jak ve vztahu, kde je dělilo celých dvacet let, řešili problémy.

Šla malé Hance lépe matematika nebo tělocvik? Jak ji vnímala o děvět let mladší sestra a kdo byla v dětství její nejlepší kamarádka?

Další Příběhy z kalendáře budou patřit politikovi, který slíbil křev, dřinu, pot a slzy.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

autoři: Jan Kovařík , Monika Valentová , Lukáš Zicha
Spustit audio

Související