Hana Lehečková: Johana a továrna na sny

15. září 2019

Pohádka o dívce, která stojí před rozhodnutím, zda zůstat v dokonalé krajině snů, anebo se vrátit zpátky ke své rodině. Poslouchejte do neděle 22. září 2019.

Už jste se někdy zamysleli nadtím, kdo vaše sny vyrábí? O sny se starají snovovci, zaměstnanci společnosti Sweet Dreaming a.s. To oni celý den sedí u počítače a snaží se vymyslet nové revoluční zápletky, nápadité situace a překvapivé zvraty.

Ve snech se totiž může stát cokoli – spolu s pytlíkem čipsů, kočkou Micinou a Hulkem můžete běžet vzduchem, bojovat proti strašidelným chodícím stromům, utkat se s obří vlnou, která nese titul Miss karibská vlna 2015, nebo stát tváří v tvář obrovskému drakovi...

A lidstvo se už neprobudí

Co se ale stane, když se ředitelka prosperující firmy rozhodne, že sny jsou lepší než opravdový život, a nechá umíchat univerzální super-sen, ze kterého se lidstvo už neprobudí?

Dvanáctiletá Johana Šímová vede ve spaní celosvětový rekord. Nejradši by totiž prospala nejen celou noc a celý den, ale možná dokonce i celý svůj život! Její rodiče se totiž rozvádějí a ona uniká do světa snů, aby nemusela poslouchat jejich nekonečné hádky a dohadování. Johana tak stojí před obtížným rozhodnutím, zda zůstat v dokonalé krajině snů nebo se vrátit zpátky ke své rodině.

Hana Lehečková, autorka Hajaji Vesmírné putování komety Julie

Sama pocházím z rozvedené rodiny a vím, jaký chaos může taková situace v hlavě dítěte vyvolat. Johana se vydává do říše snů a tohle dobrodružství jí nakonec umožní vyrovnat se se strašáky a obavami, které jí zmítají, aby mohla znovu najít cestu ke svým rodičům. Sny a fantazie jsou pro náš život důležité, protože nám pomáhají překonávat žitou realitu, která je často velmi tíživá.
Hana Lehečková, autorka

Účinkují: Alice Bransten (Johana), Marek Holý (Gabriel), Vanda Hybnerová (ředitelka), Simona Vrbická (maminka), Václav Kopta (tatínek), Radovan Klučka (komentátor), Václav Rašilov (Michael a drak), Pavel Tesař (Uriel), Viktor Dvořák (Rafael), Tereza Dočkalová, Martin Dědoch, Lubor Šplíchal, Daniela Šišková, Michal Bednář, Miloš Mazal, Anna Schmidtmajerová, Vratislav Hadraba, Jakub Albrecht, Kryštof Rimský, Vít Maštalíř
Napsala: Hana Lehečková
Dramaturgie: Lenka Veverková
Hudební design: Ondřej Gášek
Zvukový mistr: Dominik Budil
Produkce: Radka Tučková
Režie: Petr Vodička
Natočeno v roce 2018


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

autor: Hana Lehečková
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?