Gynekoložka Michaela Mikešová vzpomíná na MS dudáckých bandů: Byli jsme v Glasgow jako první Češi v historii
„Je to šíleně těžké,“ popisuje Michaela Mikešová hru na skotské dudy. „Songy se učíme zpaměti, protože když do toho začnete pochodovat, nemůžete myslet na nic jiného.“ Jak vzpomíná na svého bývalého partnera Petra Muka? Z čeho se skládá oblečení skotských dudáků? Plánuje koncert se svými kolegy lékaři? Proč obdivuje Kelty?
Ve skotském Glasgow, kde se konalo mistrovství světa dudáckých bandů, rozčeřila skupina muzikantů z Čech místní rybníček.
„Byla to obrovská zkušenost. Už to, že nás přijali, byla obrovská čest, protože tam se v rámci výběru jen tak někdo nedostane. Byli jsme tam jako první Češi v historii,“ vzpomíná.
Lékařů, kteří se věnují hudbě, je podle ní hodně. I mezi gynekology a porodníky, kteří to mají obzvlášť těžké. „Protože tam jde vždycky o dva. Myslím, že kromě sportu je hudba je největším ventilem, který lékař může mít. V muzice se člověk ztratí. A rád. Myslím, že proto lékaři hodně muzicírují,“ uzavírá v Blízkých setkáních gynekoložka, zpěvačka a hudebnice Michaela Mikešová.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.