Guinnessova kniha světových rekordů. Kniha, která ukončila tisíce hospodských sázek

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Herci pantomimy udělali světový rekord, když jich na jevišti bylo 131, Slovensko, 30. 11. 2007 – 2. cena v kategorii Umění a zábava, Czech Press Photo 2008

Poprvé byla vydána před 66 lety ve Velké Británii na popud tehdejšího generálního ředitele irského pivovaru Guinness. Napsal Jakub Šafránek. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Od té doby vychází Guinnessova kniha světových rekordů každoročně a byla přeložena do 37 jazyků. Kniha měla vlastní televizní show, stolní i počítačovou hru a v Hollywoodu dokonce uvažovali o celovečerním filmu.

Za vydáním knihy stál myslivecký spor

Pan Arenas, jeho sbírka a jeho sedm Guinessových rekordů. Pět za sbírku tužek. Poslední za 16 260 kousků

To vše na základě mysliveckého sporu o to, který lovný pták je nejrychlejší. Bylo jí prodáno už přes milion výtisků. Shromáždit informace do prvního vydání zabralo dvojici autorů třináct a půl devadesáti hodinových týdnů, včetně víkendů a svátků.

Guinnessova kniha světových rekordů je celosvětový fenomén a jedna z nejstabilnějších značek na trhu.

Hrdinou dalších Příběhů z kalendáře je nenápadný herec, kterého všichni znají. Zahrál si například v seriálu Taková normální rodinka.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související