Götz George. Herec, který vysvlékl uhlazené detektivy z obleku

23. červenec 2021

Dnešním oslavencem je německý herec Götz George, který dosáhl nesmírné popularity i mimo svou rodnou zem.  Napsal Ondřej David. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Narodil se do herecké rodiny a stal se známým díky svým rolím ve zfilmovaných Mayovkách. Díky patřičným fyzickým dispozicím se živil také jako kaskadér. Opravdová exploze popularity ale přišla v osmdesátých letech minulého století, kdy se stal ikonou televizního žánru krimi.

Z detektiva udělal představitele z lidu

Ano, byl to právě Götz George, kdo ztvárnil nesmrtelnou roli komisaře Schimanskiho. Z postavy detektiva, která měla původně nahánět zločince po Duisburgu v saku, udělal plebejského představitele z lidu. Skuteční kriminalisté z toho šťastní nebyli, ale televizní publikum bylo nadšeno. Zrodil se fenomén Schimanski.

Dalším hrdinou Příběhů z kalendáře je americký spisovatel, kterého proslavila hubatá květinářka.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související