Georges Simenon: Maigret a případ Cecilie. Josef Somr v roli legendárního komisaře

14. únor 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Maigret a Cecílie

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Maigret čelí žertům ze strany podřízených. Dlouho ho totiž navštěvuje mladá žena, která tvrdí, že po bytě její tety v noci někdo chodí. Poslouchejte měsíc po odvysílání na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.  

Účinkují: Josef Somr, Michal Pavlata, Jiří Bruder, Barbora Hrzánová, David Novotný, Vanda Hybnerová, Karel Urbánek, Oldřich Vlach, Zdeněk Hruška, Miriam Kantorková, Vendula Křížová, Petr Křiváček, Martin Zahálka, Jiří Havel, Miloš Rozhoň a Jan Hyhlík
Připravila: Jaroslava Strejčková
Napsal: Georges Simenon
Dramaturgie: Hynek Pekárek
Překlad: Ladislav Jehlička
Zvukový mistr: Petr Křivohlavý
Zvuková spolupráce: Petr Šplíchal
Hudba: Petr Mandel
Režie: Ivan Chrz
Natočeno: 1999

Dívka se bojí, že je to zloděj, nebo ještě někdo horší. Ale kdykoliv na místo policie dorazí, nic zvláštního nenajde. Při poslední návštěvě Cecilie nemá Maigret zrovna čas, je zaneprázdněn návštěvou kolegů z USA. Když chce Cecilii konečně vyslechnout, zjistí, že už odešla.

Druhý den se do bytu vypraví sám. Najde zde mrtvolu tety. Cecilie sama je krátce na to nalezena mrtvá v budově soudu. Otázek je spousta a všechny bez odpovědi. Ale jen prozatím. Protože komisař Maigret se pouští do podrobného vyšetřování celého případu... Jak to celé skončí?

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc online zdarma na portálu mujRozhlas. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová