František Kubka: Alena

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Detail z obrazu Jeana Fouqueta Svatba Karla IV.

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Poetická komedie o lásce, žárlivosti a milostných intrikách z doby Karla IV. S Danielou Kolářovou a Vladimírem Brabcem. Poslouchejte do 2. května 2020.

Účinkují: Daniela Kolářová, Antonie Hegerlíková, Vladimír Brabec, Miroslav Středa, Pavel Jurkovič a Radim Vondráček
Dramaturgie: Josef Hlavnička
Zvuk: Miroslava Rychlá a Jiří Suchánek
Zvuková spolupráce: Iva Valentová
Hudba: Václav Hálek
Režie: Markéta Jahodová
Natočeno: 1990

Karlštejnské vigilie, 21 povídek zasazených do doby vlády Karla IV., tvoří jakousi českou obdobu Boccacciova Dekameronu. Kniha patří k nejslavnějším dílům svého autora. Byla poprvé vydána v roce 1944. Povídka Alena je příběhem o ženské kráse, ctnosti, ale i proradnosti.

Postarší platnéřský mistr Tomáš (Vladimír Brabec) má mladou a krásnou ženu Alenu (Daniela Kolářová) a velmi na ni žárlí. Král se rozhodne poslat Tomáše do Flander, přičemž hlavním důvodem je odstranit na čas Tomáše z cesty královým milostným spádům. Tomáš se raději upíše ďáblu, než aby ponechal svou ženu bez dozoru.

Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete na portálu mujRozhlas.

Spustit audio
autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura

Související