Fjodor Michajlovič Dostojevskij. Spisovatel, který stál před popravčí četou

Dnešní Příběhy z kalendáře by mohly být plné temných myšlenek a depresí. Jejich tématem totiž je výročí Fjodora Michajloviče Dostojevského.

Řeč však bude více o jeho životě, než o jeho dílech a temných postavách a tak bude místy i veselo. I když většinou s dosti hořkou pachutí. Poznáme totiž Dostojevského nejen jako milovníka, ale i jako hráče rulety a samozřejmě i jako muže stojícího před popravčí četou.

Na rozdíl od jiných však tato epizoda jeho život neukončí, ale spíše takříkajíc zahájí. Minimálně pokud jde o tvůrčí část života. 

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 12. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

autoři: Jan Kovařík , Monika Valentová , Filip Jan Zvolský
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.