Felix Holzmann. Komik s pohnutým osudem

8. červenec 2021

Když v roce 1949 aplaudovalo nabité Litoměřické divadlo představení Charleyova teta s tenkrát neznámým Felixem Holzmannem, nikdo asi netušil, že ten šikovný mladík na jevišti se za pár let stane stálicí československé zábavy. Napsal Martin Metejka. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Netrvalo dlouho a bez účasti Felixe Holzmanna se neobešel jediný úspěšný televizní, nebo rozhlasový zábavný pořad. Celý národ znal jeho slavné výstupy jako třeba Ukulele, Skleróza, Včera dnes a zítra, nebo Aluminiový klíček.

Válku prožil jako voják Wehrmachtu

Čím víc radosti a humoru dopřál život slavnému komikovi na jevišti, tím strastiplnější rány osudu ho potkali v osobním životě. Druhou světovou válku prožil jako voják Wehrmachtu. Po válce si prošel sovětským zajetím. Navíc přišel předčasně, o několik let později, o svou milovanou ženu Evu. Přes všechny rány osudu dokázal po desetiletí přinášet divákům humor, dobrou náladu a radost ze života.

Další Příběhy kalendáře budou patřit českému spisovateli. Stačí říct Písně kosmické.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související