Fantóm

Byl jako fantóm. Občas se tajemně vynořil, občas tajemně zmizel. Vyzařoval osobní kouzlo, byl to prostě charismatický chlapík. Jeho jméno: Alon Barac.

Muž, který je, alespoň co se České republiky týče, rekordmanem. Svého času totiž připravil Komerční banku zhruba o osm miliard korun. A potom, jak bylo jeho zvykem, rozplynul se jako pára nad hrncem.

Od té doby uplynulo téměř 15 let. Na fantóma se v návalu dalších událostí a skandálů už zapomnělo. Tento muž patří historii. O to více jeho příběh zaujal Stanislava Motla, který se, s pomocí pamětníků, archivních dokumentů či policejních protokolů, pokouší rekonstruovat celý ten gigantický podvod. To proto, aby dospěl k závěru, že peněz, které si tajemný fantóm z naší země odnesl, bylo zřejmě ještě více.

Premiéru Stop, fakt, tajemství ... nabízíme na Dvojce ČRo v neděli 15. dubna od 10:30 hodiny. Reprízu vysíláme v úterý 17. března po 18:03 hodině.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.