Expedice na téma Brusel a my. Čím můžeme v rámci našeho předsednictví zaujmout?

9. červenec 2022

1. července 2022 se Česko stalo předsedající zemí rady Evropské unie. Co vlastně o belgické metropoli a o Belgii víme? Pokud vás při vyslovení slova Belgie napadne pouze čokoláda, detektiv Hercule Poirot nebo čurající chlapeček, ukážeme vám, že Belgie toho nabízí mnohem víc. Expedici na téma Brusel a my povedou prof. Zuzana Pešková, proděkanka Fakulty stavební ČVUT v Praze a ředitelka Českého centra v Bruselu Jitka Pánek Jurková.

Brusel ovlivnil už v minulém století naši republiku víc, než si dnes myslíme. Mohla za to výstava Expo v roce 1958, kde naše země ukázala, kolik šikovných a kreativních tvůrců v ní pracuje a právě úspěch na této výstavě ovlivnil i naši architekturu a moderní design.

Styl Brusel se promítl snad do všech oblastí našeho života: do architektury, designu dopravních prostředků, nábytku i hraček. Čím můžeme v rámci našeho evropského předsednictví zaujmout letos?

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.