Expedice do světa krásy a věčného mládí
Vzhled jako fenomén aneb do jaké míry lze změnit naši podobu? Jak se mění ideály krásy u mužů a u žen? Kolik let ubere typ oděvu a líčení? Kdy přichází na řadu plastická chirurgie a jaké partie si nejčastěji nechávají upravovat muži a jaké ženy? Proč jsou v oblibě nepřirozené proporce a kolik plastických operací tělo bez následků zvládne?
Ideál fyzické krásy měla každá historická epocha. Byl závislý na tom, zda byl zrovna hladomor, války či blahobyt. Během válek a bídy se jevily přitažlivější kypré tvary, naopak v dobách míru a sociální stability byla žádaná štíhlá postava.
Starověký Egypt byl nakloněn úzkým ramenům a dlouhému krku, Řekové preferovali ženy bujnějších křivek s oblými boky. Expedice proto míří do světa krásy a věčného mládí: zkoumá vzhled jako fenomén, a zjišťuje, do jaké míry lze měnit nebo vylepšovat naši podobu.
Jak se dá vzbudit zdání nestárnutí, jak se mění ideály krásy u mužů a u žen a kolik let ubere typ oděvu a líčení? Kdy přichází na řadu plastická chirurgie a jaké partie si nejčastěji nechávají upravovat muži a jaké ženy? Kdo dnes určuje trendy v tom, jak má ideální tělo vypadat, proč byly před pár lety v kurzu hubené modelky chlapeckého vzezření a proč jsou dnes v oblibě nepřirozené proporce? Kolik plastických operací tělo bez následků zvládne a jaké zázraky dokáže při plastických operacích náš vlastní tuk?
Expedici vedou MUDr. Pavel Horyna z kliniky Medicom, dermatoložka Eva Harapátová a módní stylista a vizížista Pavel Filander.
Související
-
Estetická lékařka Marta Moidlová říká: „Laser je zázrak, ale...
Estetická a laserová dermatologie nabízí stále více možností. Tento obor optimálně skloubila s plastickou chirurgií lékařka Marta Moidlová, která byla hostem Dvojky...
-
Otec mi posílá prsa, já s ním konzultuji nosy, říká další plastický chirurg v rodině Měšťáků
Jsem z lékařského prostředí, bylo pro mě automatické, že půjdu na medicínu, říká Ondřej Měšťák, syn známého plastického chirurga Jana Měšťáka.
-
Co dnes umí plastická chirurgie? „Přenášíme třeba prsty či klouby z nohy na ruku,“ ujišťuje chirurg
Bohumilu Zálešákovi nejde primárně o krásu pacientů. Jako plastický chirurg se zabývá rekonstrukcemi. A je fascinovaný lidskou rukou, svěřil se Tereze Kostkové.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka