Eva Pilarová vaří pro Aleše - 3.3.

3. březen 2007

První březnovou sobotu si již po třetí poslechneme Tobogan v pyžamu. A protože minule dorazila za Janem Přeučilem i jeho žena Eva Hrušková, čímž nečekaně obohatila konverzaci, pozval si tentokrát Aleš Cibulka partnerskou dvojici rovnou. Zánovní Alešovo kuchyňské vybavení vyzkouší sama Eva Pilarová spolu s manželem Janem Kolomazníkem.

Zatímco pán domu bude lenošit poblíž v pyžamu, zabořen do oranžového křesla, hosté se opásají zástěrami, aby mu připravili výbornou specialitu. Ačkoli již vím, jakou, raději nic ještě neprozradím, co kdyby se nepodařilo sehnat některou ingredienci?
Skvělá a slavná zpěvačka pochází z Brna, její rodné jméno znělo Eva Bojanovská a příjmení Pilarová, z něhož vznikla něžně a domácky vnímaná přezdívka "Pilarka", má po prvním manželovi, s nímž má syna Milana. Kariéru nastartovala v divadle Semafor v roce 1960 a po jejím prvním hitu Co je to láska následoval další, tentokrát duet s Waldemarem Matuškou Láska nebeská. Eva Pilarová získala tři zlaté Slavíky. Vyhrála i Bratislavskou lyru, Zlatý klíč Intervize nebo Velkou cenu v Sopotech. Kromě úspěchů zažila i mnohé osudové zvraty.
Jak se na obé dívá ona sama i názory Jana Kolomazníka uslyšíme v sobotu 3. března krátce po 11:05 hodině v Toboganu v pyžamu. Vysílá Český rozhlas 2 - Praha.

Eva Pilarová a manžel Jan Kolomazník
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.