Eva Košlerová: Marco Polo

Hra o životní cestě slavného Benátčana, která ho na 20 let zavedla do vzdálené a svou kulturou velmi odlišně Tatarské říše. V hlavní roli Boris Rösner. On-line do půlnoci 18. ledna 2014.

Marco Polo, obchodník a cestovatel, jehož osudy budily pozornost mnoha lidí už v době, ve které žil. Nemenší pozornost si zaslouží i rozhlasová hra o jeho životním příběhu, o cestě, která ho coby Evropana, původem z Benátek, zavedla na dlouhých dvacet let do vzdálené a svou kulturou velmi odlišně Tatarské říše. Marco Polo zemřel 8. ledna 1324, tedy před 690 lety.

Účinkují: Boris Rösner, Lukáš Hlavica, Eduard Cupák, Věra Slunéčková, Jaroslav Konečný, Jiří Samek, Antonín Hardt, Jan Řeřicha a Mirko Musil
Pro rozhlas napsala: Eva Košlerová
Dramaturgie: Ivan Hubač
Režie: Karel Weinlich
Natočeno v roce 1990.

autor: Václava Ledvinková
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.